Jezioro Bukowo

To jedno z kilkunastu jezior przybrzeżnych leżących na południowym wybrzeżu Bałtyku. Powierzchnia Jeziora Bukowo to 1747 ha, długość blisko 9 kilometrów, szerokość 3,5 kilometra, a głębokość do 2,8 metra. Długość linii brzegowej jeziora wynosi 23 kilometry.

Powstanie jeziora można przypisać 9 kilometrowej Mierzei Bukowskiej, która oddziela jezioro od morza. Jedynym dostępem do morza jeśli nie liczyć sporadycznych przerwań mierzei, jest Kanał Szczycki. W wodach jeziora można zaobserwować około 20 gatunków ryb m.in. minóg rzeczny, koza, sieja, troć oraz łosoś. Występuje tutaj również wyjątkowa populacja płoci, wędrująca między jeziorem, a morzem.

Dodaj opinię

Z Łazów bliżej jest do Jamna, jednak drugie z pobliskich wielkich jezior - Bukowo, o powierzchni lustra wody 1747 ha - również zapewnia wiele atrakcji. Oczywiście chodzi o coś więcej niż wrażenia estetyczne. W tych wodach żyje wiele gatunków ryb, poza tym Bukowo stwarza świetne warunki żeglarskie, o czym świadczą regularnie organizowane zawody windsurfingowe.

Firma KM Studio może sfilmować warte uwiecznienia Jezioro Bukowo filmowanie Wrocław

Jezioro Bukowo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Bukowo, zobacz gdzie w Łazach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Bukowo.
  • Ulica
    Jezioro Bukowo
    Jezioro Bukowo mieści się przy ulicy Jezioro Bukowo w Łazach
  • 76-002 Łazy
  • 17470000
  • 9000
  • 3500
  • 3
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Bukowo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij