Trasy rowerowe

Miłośnicy dwóch kółek napędzanych siłą własnych mięśni w Mielnie nie powinni narzekać na brak ciekawych tras rowerowych. Oczywiście - jak to na polskim wybrzeżu - są w zdecydowanej większości płaskie, z niemal nieodczuwalnymi wzniesieniami i zjazdami. Dzięki temu nie są przesadnie trudne, za to biegną przez ciekawe turystycznie i krajobrazowo rejony.

Najkrótszy szlak rowerowy w Mielnie prowadzi do Koszalina. Miejscowości mijane po ok. 14-kilometrowej drodze to Strzeżenice oraz Mścice. Drogę rowerową wytyczono po dawno rozebranym torowisku tramwajowym. Biegnie mniej więcej równolegle do głównych dróg krajowych i wojewódzkich. Zaczyna się przy rondzie na ul. Lechitów w Mielnie, a kończy się na ul. Morskiej w Koszalinie.

Rowerowy Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10 również przebiega przez Mielno. Wśród cyklistów przyjeżdżających tutaj na wczasy najpopularniejsze są odcinki na wschód do Bielikowa (m.in. przez Dobiesławiec, Jamno i Iwęcino) oraz w drugą stronę do Pleśnej. Po drodze są choćby Chłopy, Sarbinowo i Gąski. W sumie, opisywany fragment szlaku liczy ok. 45 kilometrów. Jadąc tą trasą warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, by uwiecznić mijane po drodze zabytki (rybackie chałupy szachulcowe, neogotycki kościół Odrodzenia, latarnię morską) oraz pomniki przyrody - takie jak Aleja Lipowa. Jeszcze więcej atrakcji czeka na drugim polecanym przez kolarzy wariancie: od Dźwirzyna aż do Jarosławca przez równe 102 kilometry.

Równie ciekawy jest 75-kilometrowy, niebieski Szlak Pałaców. Jeden z jego krańców znajduje się przy latarni w Gąskach, drugi - w Mostowie, ok. 30 km na południowy-wschód od samego Mielna. Swoją nazwę trasa zawdzięcza okazałym posiadłościom - najlepiej zachowały się tu Biały Pałac i Bursztynowy Pałac, oba w Strzekęcinie. To nie jedyne zabytki na szlaku, a wymienić można choćby elektrownie wodne w Rosnowie i Niedalinie.

Dodaj opinię
Trasy rowerowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasy rowerowe, zobacz gdzie w Łazach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasy rowerowe.
  • 76-032 Mielno
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasy rowerowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij